O nas

Wydawnictwo Komnata Książek

Rodzinne Wydawnictwo dla Rodzin

Kim jesteśmy?

Komnata Książek zrodziła się… z miłości małego chłopca do książek. To ona zainspirowała nas - jego rodziców, do założenia Wydawnictwa skierowanego do najmłodszych czytelników oraz ich rodziców.
A wszystko zaczęło się od tego, że pewnego wieczoru synek zechciał na dobranoc posłuchać opowieści o tukanie. Znacie jakąś? My nie… Dlatego powstała seria opowiadań o przygodach Tukana Gienia do którego dołączył później Orangutan Edzio. Zdecydowaliśmy się wydać Serię by także inne dzieci mogły udać się w odległe wyprawy i towarzyszyć naszym Bohaterom.

Zauważyliśmy, że jest jeszcze wiele zagranicznych, wspaniałych historii, których nie znają Polskie dzieci. Chcemy im umożliwić udanie się do tego nieodkrytego świata, dlatego naszym celem jest znajdowanie najwspanialszych zagranicznych książek dla dzieci i tłumaczenie ich na język polski.

Nasza misja

Naszą misją jest dostarczenie młodym czytelnikom takich książek, które będą nie tylko poszerzać ich wiedzę, kształtować wyobraźnię ale też pomagać radzić sobie z różnymi trudnościami, które napotykają. Ważne jest dla nas by książka niosła ze sobą dobre wartości. Ponadto sami widzimy jak wspólne czytanie książek z dziećmi buduje więź i relację. Nie tylko pomiędzy dzieckiem i rodzicem, ale także między dziećmi. Nasz młodszy synek nie jest takim pasjonatem książek jak starszy. Ale kiedy starszy brat pokazuje mu coś w książce, potrafi czerpać z tego radość, a starszak czuje satysfakcję z tego, że potrafi czegoś nauczyć swojego młodszego braciszka. Chcemy, by wspólnie czytane historie budowały więzi rodzinne.

Jesteśmy Rodzinnym Wydawnictwem dla Rodzin :)

Agata i Konrad Komnata
a1
Agata Komnata - jestem żoną i mamą dwóch chłopców, absolwentką zarządzania oraz wychowania przedszkolnego. Jako dziecko byłam "molem książkowym" - spędzałam mnóstwo czasu, śledząc losy ulubionych bohaterów. Cieszę się, że starszy synek od małego lubi oglądać książki i słuchać, gdy mu się je czyta. Dzięki niemu powstało we mnie pragnienie, by mieć realny wpływ na to, co trafia do małych rączek czytelników. A młody czytelnik to bardzo wymagający czytelnik :).
k1
Konrad Komnata – jestem mężem i tatą, z zawodu informatykiem, prowadzącym firmę MedTech - Nivalit. Od zawsze dużo czytałem, jednak to właśnie chęć czytania naszym dzieciom na nowo obudziła we mnie miłość do pięknych historii. Lubię wymyślać opowiadania i rymowanki – niektóre z nich poznacie w naszej serii o Orangutanie i Tukanie.